Rynek pracy w Holandii z perspektywy Polaków

Map of the Netherlands

Map of the NetherlandsZbyt pracy w Holandii prostolinijny pozostał dla Polaków jako jeden z pierwotnych. Od 1 maja 2007 r. Polacy zdołają operować w Holandii bez więżeń. Nie żądane jest pozwalanie na prace ani zezwolenie na pobyt w Holandii. Nieświadomość języków cudzoziemskich świadczy największy problem wśród Polaków działających w kraju tulipanów. W Holandii można się bez problemu dogadać po niemiecku i angielsku, jednakże niewielu ziomków to potrafi. Filie starają się temu wyrównać delegując pracowników na toki języka niderlandzkiego. Niestety niewielu Polaków ma ochotę z nich korzystać. Nasi rodacy stronią rozmów z Holendrami, nie odzywają się w trwogi przed omyłką. Oferty pracy dla Polaków w Holandii – LINK.

Nasi ziomkowie manipulują najczęściej przy rozwożeniu i składaniu towarów na półkach. Osobistości umiejące świetnie język angielski albo niemiecki zdołają się pokusić o prace adiutanta w wydziale pomocy nabywcę. Analogiczne warunki kładzione są ekspedientom i gawędziarzom, w wypadku jakich nie obejdzie się bez doświadczenia. Szansę na prace w holenderskich grupach hipermarketów posiadają również szoferzy automobilów dostawczych oraz personel segregujący.

praca-w-holandii-zarobkiRównoczesnych pracowników wyszukują również hodowcy kwiatów. Prace na boiskach ruszyły już na przełomie kwietnia i maja, ale to na miesiące letnie przypada szczyt okresu. Potrzeba wtedy więcej społeczeństwa do ucinania kwiatów. Goście szukające zlecenia przy hodowli zielenin nie muszą znać języka nieznanego, ani też posiadać ogromniejszych charakterystyki. Filie rekrutujące Polaków do zatrudnienia przy upraw kwiatów przedkładają głównie białogłowy. Niewiasty nie mają sobie pewnych w fryzowaniach powalonych kwiatów w bukiety i wybieraniami żarówki na strefie. Równie jest z posadą przy sadzonkach i kwiatach doniczkowych. W przypadku większych gospodarstw sadowniczych, gdzie konieczność wielu ludzi, dach nad bochenkiem zapewnia robotnikom filia. Mniejsi chłopi okupujący po kilkanaście ludzi starają się zorganizować nocleg we własnym limicie. Jest to dobroczynne zarówno dla pracodawcy jak i dla robotników. Dzięki temu ci ostatni płacą mniej pieniędzy za zakwaterowanie.

Fizyczna praca w Holandii przy sprzątaniu miała być dla tysięcy Polaków wybitnym wyjściem ich problemów finansowych, a także podniecającą sposobnością na odkrywczy start i wyższe żywota. Jak zwykle niestety wyraziło się całkowicie inaczej. Do Holandii wyemigrowali „za chlebem” w poważnej części osoby podstępne wykształceni i nie wiedzące języka niderlandzkiego, przez co niezwyczajowo prędko spora frakcja jednostek Holandii nabrała bardzo szkodliwego sformułowania o Polakach. Dziś wyjazdy do Holandii do pracy w zauważalnej dawce aranżowane są przez agencje pośrednictwa zatrudnienia, które często nie manipulują doskonale grzecznie, na model przyrzekając znacznie wyższe warunki dotyczące zakwaterowania, czy również profitów aniżeli te jakie są w rzeczywistości na rejonie. W niemal rozpaczliwej sytuacji znajdą się osobistości nie wiedzące nijakiego języka odmiennego, bowiem faktycznie nie posiadają one funkcje, żeby poskarżyć się na warunki w jakich muszą mieszkać, czy również odpracowywać. Jadąc do pracy w Holandii trzeba dlatego być bardzo uważnym.

Jeżeli obywatel polski przeznacza operować w Holandii dawniej aniżeli trzy miesiące, to musi wystąpić do holenderskiej ambasady o pozwalanie na pobyt czasowy. Podanie jest przekazywane do pomyślnych przemocy w Holandii, a o wystąpieniu o pozwolenie komunikowany jest ewentualny przyjechały pracodawca, który wówczas występuje do agencji o aprobatę na zatrudnienie cudzoziemca. Jeżeli taka kompromisowość pozostanie opublikowana, to wówczas polski obywatel uzyska czasowe zezwolenie pobytu.

 

Dodaj komentarz