Norwegia najlepszy kierunek do pracy za granicą

norwegia-praca-fizyczna-2015Polacy, którzy wyemigrowali do Norwegii chwilę po otwarciu tamtejszego rynku pracy, dorobili się już w tym państwa osobistych domów, wychowują w Norwegii dzieci i posiadają kredyty w norwegów bankach. Co fundamentalne, Polacy bardzo pospiesznie wrastają w kulturę Norwegii i unifikują się z jej rdzennymi mieszkańcami. Choć wśród Norwegów wciąż dominuje skłonienie, że Polacy użyczą się tylko do tworzenia łatwych robót, nastawienie to zaczyna się wolno przekształcać. W wypadku zamiaru podjęcia ogłoszenia praca Norwegia przez okres dłuższy aniżeli trzy miesiące, żądane będzie osiąganie upoważnienia na pobyt. W tym celu, zaraz po zdobyciu propozycje zatrudnienia, a najpóźniej w przeciągu trzech miesiąców, należy zgłosić się do miejscowego norweskiego posterunku policji i rozczłonkować uroczyste podanie. Przy ubieganiu się o zezwolenie na pobyt należy posiadać ze sobą paszport lub newralgiczny argument tożsamości, zgodę o robotę a także zdejmowanie paszportowe. Należy też napełnić formularz zgłoszeniowy.

W Oslo nie brakuje białogłów zaprzątających się werbowaniem naszych rodaczek do zatrudnienia przy porządkowaniach miejsc i domów. Trzeba mieć jednakże jaźń, że za pomoce w wykryciu pracy przewidują one dostojnej kasie. Większość z nich swą pielgrzymkę z Norwegią zaczynała od segregowania u jednego odbiorcy. Dla Polaków od zaraz praca w Norwegii czeka głównie w branży przemysłu wydobywczego. Dane o ich posługach rozchodziły się wśród Norweskich korespondencją pantoflową. Wraz z hodującą liczbą pomieszczeń do posprzątania pojawiły się trudności z inicjatywą umówionych zadań. Żeby temu wyrównać Polki wpadły na pomysł przywiedzenia do Norwegii koleżanek z obrębu i odstępowania im rozporządzenia za poprawną należnością. Pierwszy zysk z pracy pozostałych gości utwierdził je w przeświadczeniu, że może być z tego rzetelny interes.

Polskie spółki zdołają świadczyć w Norwegii usługi na jednakowych regułach jak w krajach Unii. Firmy jednoosobowe nie muszą nikogo zapytać o akceptację, zabezpieczenia i datki opłacają w Polsce. Natomiast kompanii, które potrzebują posłać podwładnych posiadają przymus wystąpić w ich mianu o norweskie pozwolenie na prace. Współcześnie jest to jednakże w maksymie formalność. Kłopot pojawia się, gdy cyrograf wytrwa dawniej niż 186 dni w danym roku. W takim przypadku norweski fiskus domaga się, żeby podatki ówczesny uiszczane już na rejonie, w Norwegii. To opuszczanie niezależności działania wg polskich maksym dotyczy także podmiotów jednoosobowych.

norwegia-dam-praceO prace w Norwegii nie jest tak trudno, co nie znaczy, że jej znajdowanie nie wymaga w ogóle zachodu. O robotę najświetniej zatroszczyć się jeszcze egzystując w Polsce. Najpiękniej wybierać się do miejscowego urzędu pracy i obadać czy jakiś pracodawca nie wyszukuje polaków do zatrudnienia. Jeśli tam nic nie zaleziemy zawsze możemy przejrzeć oferty pracy w  Norwegii na produkcji publikowane w internecie. Gdy wyszukujemy pracy na rejonie warto również odnieść obserwację na lokalne gazety gdzie znajdziemy zapewne oferty o robotę w Norwegii. Trzeba jedna baczyć na niecnotliwych przedstawicieli zatrudnienia, którzy mogą wziąć od nas pieniądze i już nigdy się nie pojawić, wspominajmy, że przy przeszukiwaniu zatrudnienia nikt nie powinien brać od nas za to pieniędzy. Zatrudnienie w Norwegii jest za darmo dla wszelkich członków Unii Europejskiej, mimo iż sama Norwegia do Unii nie należy.

Praktyka angielskiego jest atutem. Norwegowie, i ważniejsi, i młodsi, płynnie posługują się tym językiem. Czy znajomość angielskiego wystarczy? I tak, i nie. Angielski przyda się w dociekaniach pracy zastępczej, gromadzeniu słodkich owoców czy dekorowaniu domów. Prace tymczasową jest jednakże trudno zdobyć. Norwegowie zatrudniają często te same ludzie każdego roku, szanują sprawdzonych podwładnych. Część jednostek odrabiających w Norwegii „na rok” swoją prace zawdzięcza biegłościom. Bez norweskiego można się również zatrudnić przez agencję pracy. W takim wypadku można sumować na krótkoterminowe rozporządzenia. Frakcji pracodawców niedobór znajomości norwega nie dokucza, są oni jednakże w rozkładanej mniejszości. Norweski to teraz baza.

 

 

Dodaj komentarz