Norwegia idealne miejsce do pracy za granicą

norwegia-praca-w-osloOd kilku lat Norwegia uznawana jest przez ONZ za najlepsze obszary do trwania. Pułap zamożności ludzi jest bardzo wzniosły, a przywileje towarzyskie rozbudowane. Norwegowie mają raczej przychylną naturę i poważają prace jednostek przyjezdnych. Wysoką przeszkodą jest jednak język. Chociaż biegłość języka angielskiego jest w Norwegii zwykła, to na większości nastawień postulowana jest istotna znajomość norweskiego. Wyjściem dla jednostek nie widzących języka są agencje pośrednictwa, które mają gotowe propozycje i są podatne za kontakty z pracodawcą.

Na nagłówku trzeba zaznaczyć, że nie warto wybrać się do Norwegia praca dla Polaków w ciemno. Ta znajomość używana jest wyjątkowo często przez młodych Polaków, którzy wizytują Norwegię w czasie ferii. Przechodzą oni od gmachu do gmachu i dają wytworzenie niezłożonych robót remontowych naturalnie za opłatą. Ich liczba każdego roku wzrasta, przez co coraz trudniej przedziurawić się przez konkurencję. Robotę w Norwegii znajdują z pewnością rodziny z konkretnym fachem w ręku (rzemieślnicy) oraz fachmani z przekroju IT. Robotnik w Norwegii uważany jest zgodnie z bieżącym uprawnieniem w podobny sposób jak manipuluje się podwładnych tubylczych. Podwładny w Norwegii nie może dostawać niższej pensji, ani odrabiać przez więcej godzin. Natomiast ci, jakim pracodawca zapewnia wyżywienie lub zakwaterowanie muszą sądzić się z trafnie niższymi wypłatami odpłacenia.

Najpozytywniejsze propozycje zatrudnienia pracy na produkcji w Norwegii bez doświadczenia. Problemem ówczesna przeszkoda lingwistyczna. Niby wszędzie można dogadać się po angielsku, jednakże czy na pewno??? Kiedy wizytowałam publikowanie o naborze do zatrudnienia bez znajomości norweskiego prędko decydowałam spróbować. Udało się za naczelnym razem. W Norwegii jestem już miesiąc i muszę przyjąć, że w zatrudnienia porozumiewamy się między sobą we każdych językach Europy. Posiadam kolegów z Polski, Rosji, Czech. Na zaczątku jedynie trudno istniało dogadać się z rodzimymi, ojczystymi Norwegami. Większość z nich to rodziny seniorskie, słabo panujący angielskim, dlatego zakupy w rodzimej piekarni ówczesny dość niepokojące.

W Norwegii sobie radzi finansowo się sporo a najniższa kwota to głupia 80 PLN za godzinę zatrudnienia. To w porównaniu z polskimi wypłatami jest duża całość. Nie tylko ewidentnie podwładni rozumowi zdołają rozważać na robotę w Norwegii. Takie przychody są dla nas bardzo wzniosłe i ochoczo decydujemy się na prace za zachodnią granicą. W Norwegii nie ma czegoś takiego jak najniższa umiarkowana domowa. Stawki zakładane są między robotnikiem a pracodawcą, jednak nie zarobi się mniej niż 80 PLN za godzinę pracy, gdy ma się nie mocne doświadczenia. Pensje wypłacane są, co miesiąc. Wyraźnie opłaca się wyjechać do Norwegii, gdy ma się pożądany fach w ręku. Dochody są jak dla nas Polaków bardzo niebotyczne i zostawią alternatywę na dostojne życie a także odwleczenie pieniędzy.

praca-w-norwegii-pracownikPędząc do Norwegii za posadą trzeba mieć na notatki, że dotyk z natywnymi mieszkańcami tego obrębu będzie nieuchronny. Norwegowie to naród dosyć szczególny. Z jednej strony jako imigrant potrafisz sumować na ich serdeczność oraz pomoce, jednakże z drugiej, nie zdziw się ich podejrzliwością i niedostatkiem powierzenia. Ostatnimi okresy pracy przy pakowaniu w Norwegii pozostała literalnie pokryta falą przesiedleńców z odmiennych stron globu, co potęgą materii musiało wpłynąć na pomną figurę obywateli tego królestwa. Norwegowie posiadają o Polakach niejednoznaczną stronę: mniemają nas za znawców, lecz identyfikują nas także z piciem i kłótniami. Jeśli nie dasz oczywiście bodźców do tego, by tamtejsi lokatorzy nie mogli Ci kredytować, to z pewnością możesz przypuszczać na ich serdeczność.

 

Dodaj komentarz